Paliatyvioji pagalba

Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras pirmasis Vakarų Lietuvos regiono gyventojams pasiūlė paliatyvią pagalbą pacientų namuose ir dienos stacionare (įstaigos patalpose, teikiama iki 12 val. per dieną).

Paliatyvioji pagalba teikiama pacientams, sergantiems sunkia, nepagydoma progresuojančia liga. Pacientas, norėdamas gauti nemokamas paliatyvios pagalbos paslaugas, turi atitikti tam tikrus ligos progresavimo kriterijus ir indikacijas. Paspauskite ant ligos progresavimo kriterijų arba indikacijų, norėdami juos pamatyti. 

Paliatyvią pagalbą teikia vidaus ligų gydytojas, bendruomenės ir/arba bendrosios praktikos slaugytojas, socialinis darbuotojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas.

Teikiant paliatyvią pagalbą nevykdomas aktyvus gydymas. Šių paslaugų metu taikomas tik simptominis gydymas, siekiant sumažinti pacientų jaučiamą diskomfortą, skausmus, gerinti gyvenimo kokybę, suteikti paramą paciento artimiesiems. 

Norėdami gauti paliatyvios pagalbos paslaugas Jūs turite atlikti šiuos veiksmus: 

  1. Tam, kad pacientas galėtų gauti paliatyvią pagalbą, jis turi kreiptis į savo gydantį gydytoją ir paprašyti Siuntimo (F. Nr. 027/a) paliatyviai pagalbai. Gydantis gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę ir tinkamumą paliatyviai pagalbai, užpildys Siuntimą. 
  2. Gavę siuntimą Jūs turite kreiptis į Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centrą darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val. (adresu Jono g. 3, Klaipėda. Tel. 8-46-493370).
  3. Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centro gydytojų konsultacinė komisija įvertins informaciją, užpildytą gydančio gydytojo Siuntime, atsižvelgs į paciento sveikatos būklę, paliatyvios pagalbos kriterijus ir indikacijas, nurodytas teisės aktuose ir priims sprendimą dėl paliatyvios pagalbos teikimo. Apie priimtą sprendimą būsite informuoti telefonu, kurį nurodysite.

Paliatyvios pagalbos teikimo metu Jus aplankys gydytojas, aptars su Jumis galimus pagalbos būdus, paskirs simptominį gydymą ir procedūras, jei jos reikalingos. Gydytojo nustatytu periodiškumu Jus lankys mūsų slaugytojai ir socialiniai darbuotojai. 

Paliatyvios pagalbos paslaugos yra nemokamos. Išskyrus atvejus, jei pacientas pats arba jo artimieji pasirenka papildomas paslaugas ar procedūras.


AKIMIRKOS IŠ PALIATYVIOS PAGALBOS DIENOS STACIONARO